Zdravlje djece je naša najveća dužnost i briga, pa se zbog toga koncept rada u našoj ordinaciji bazira na sveobuhvatnom pristupu tretmana, kako zdrave, tako i djece ometene u razvoju.

U našoj ordinaciji djeluje specijalizovan tim, koji se brine o zdravoj djeci. Ta briga podrazumijeva preventivne preglede od strane ljekara, fizijatra za djecu, i od strane specijaliste fizikalne medicine primarnog nivoa, kao i terapijski proces korektivne gimnastike i savjetovanja za roditelje.

Naš cilj je da otkrijemo, preveniramo i pratimo stanje najmladjih za koje se sumnja da imaju sklonost ka odredjenim bolestima i patološkim stanjima.

Bobath koncept koji sprovode naši specijalisti je interdisciplinarna metoda zasnovana na detaljnoj analizi i razumijevanju senzomotornih funkcija, tonusa i obrazaca kretanja, te njegovog uticaja na svakodnevni život djeteta. Svako dijete ima svoje indiviualne potrebe i zahtijeva individualan program terapije.  Prepoznavanjem, zatim inhibicijom patoloških obrazaca, ranim tretmanom i stimulacijom normalnog motornog razvoja, omogućavamo djetetu poboljšano izvodjenje svakodnevnih aktivnosti.

Terapiju je važno započeti u što ranijem periodu, najkasnije u prva tri mjeseca života. Nakon potpune anamneze i dobre analize, neurokineziološkog ispitivanja, dijete uključujemo u stimulativne tretmane, koji će da podstaknu normalan motoran razvoj.

U našem zdravstvenom centru tretiramo bolesti djece, koje se najčešće mogu podijeliti na:

  • Stanja i bolesti koje utiču na normalan senzorni i motorni razvoj, kao što su: prijevremeni porodjaj, odstupanja u razvoju djeteta, cerebralna paraliza, Daunov sindrom, periferne lezije živaca i druge neuromišićne bolesti.
  • Urodjene i stečene mane i deformiteti kukova, kičmenog stuba, grudnog koša i stopala.
  • Oboljenja, stečeni deformiteti i povrede usled porodjaja, kao što su: tortikolis ili krivi vrat, paraliza pleksus brahijalisa, skolioze i kifoze, deformiteti stopala, loše držanje.

U našem centru, takodje, nastojimo da obučimo roditelje kako da postupaju sa djetetom kroz svakodnevnu rutinu (hendling), a u cilju stimulacije normalnih obrazaca kretanja.